HAKKIMIZDA

EMREM

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA

VAKFI

vakif2Vakfımız 1994 yılında Düşünür-Yazar Abdüsselam Semre tarafından İzmir’de kurulmuştur. 1994 yılından 2011 yılına kadar İzmir-Şirinyer’de faaliyetlerini sürdürmüştür.31/10/2011 tarihinde kurucusu olan Düşünür-Yazar Abdüsselam Semre’nin istek ve çabasıyla İzmir-Urla’daki merkez binasına taşınmıştır. Kadrolu ve gönüllü çalışan üyeleriyle icraatlarını bu merkez binasından devam ettirmektedir.

Vakfımız amacını kurucusu olan Düşünür-Yazar Abdüsselam Semre’nin hayat felsefesinden almaktadır. Bu nedenle insanı değer kılmak anlayışından hareketle, insan üzerinde yoğunlaşan hizmet gayesi ile toplumda sosyal yardım ve güvenceden mahrum öğrenci, yaşlı, yoksul ve kimsesizlerin hayat kalitesini yakalayabilmelerini ve kaliteli eğitim-öğrenim görerek topluma kazandırılmalarına yardımcı olmak temel esastır.

Vakfımız imkanları ölçüsünde toplumsal yakınlaşmayı ve dayanışmayı sağlamak amacıyla eğitim, öğretim,sağlık, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunarak insana hizmeti ilke edinmiştir.

FAALİYETLERİMİZ;

vakiflar

Vakfımız öncelikle eğitime destek amaçlı ortaöğrenim, üniversite ve yüksek okullarda eğitimini sürdüren öğrencilere karşılıksız öğrenim bursu vermektedir.Bu güne kadar da pek çok öğrenciye burs vermiştir.

Yoksul ve ihtiyaç sahiplerine temel ihtiyaç olan gıda ve giyim yardımları başta olmakla birlikte ev eşyası, yakacak gibi her türlü yardım sağlanmaktadır.

Vakfımız yaptığı kültürel içerikli konferans ve tv programlarıyla eğitime katkıda bulunmaktadır. 2011 yılında kurucusu olan Düşünür-Yazar Abdüsselam Semre’nin emek ve katkılarıyla EMREM STÜDYOLARI’nı hizmete açmıştır. Dini, ahlaki, edebi ve sosyal içerikli paket programlar hazırlayarak ulusal ve yerel yayın yapan tv kanallarında yayınlanmasını sağlamaktadır.

Basımı üç ayda bir gerçekleşen ve dağıtımı ücretsiz olan dini, milli, kültürel ve aktüel içeriğe sahip Gülcü Baba dergimizle halkı aydınlatmaya yönelik yayımlarımız amacı doğrultusunda sürdürülmektedir.

Vakfımız farklı kültürleri tanıtmak amacıyla yurt içi ve yurt dışı kültür gezileri düzenlemektedir.

Vakfımız ailenin önemine vurgu yaparak aile bireylerinin eğitimine önem vermekte ve bu alanda da ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.Okullarda düzenlenen aktivitelere sponsorluk yaparak öğrenci faaliyetlerine destek olmaktadır.Ayrıca yetkililerle görüşerek ihtiyaç sahibi olan öğrencilere maddi manevi destek vermektedir.

2012 yılında vakfımıza bağışlanan Mirac Camii’nin bakım ve onarımını gönüllü çalışanlarının desteği ile devam ettirmektedir.

Faaliyet alanlarımızda sağlık hizmetlerine de yer verilmektedir.Okullarda sağlık taramaları yapılmakta, imkanlarımız ölçüsünde sağlık kurumlarının ihtiyacı olan alet ve ekipman alımı ile ihtiyaç sahiplerinin tedavi ve operasyon giderleri karşılanmaktadır.

Her yıl ramazan ayı boyunca vakfımıza kapılarını açan tesislerde halkımızın milli birlik ve dayanışmasını güçlendirmek amaçlı iftar yemekleri verilmektedir.İhtiyaç sahiplerine hazırlanan yardım paketleri bizzat evlerine giden gönüllü çalışanlarımızla ulaştırılmaktadır.Ayrıca hayır kurumlarının da ziyaretleri yapılmaktadır.

Vakıf merkez binamızda her hafta eğitim kültür ağırlıklı halka yönelik programlar düzenlenmektedir.Ayrıca yurt genelinde halkı bilinçlendirici konferanslar düzenleyerek eğitimcileri halkla buluşturmaktadır.

Vakfımız 12 ilde açmış olduğu temsilcilikleri ve gönüllü çalışanları ile hizmetlerini sürdürmenin onurunu yaşamaktadır.

2

YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ 

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı   : Abdüsselam SEMRE

Vakıf Yönetim Kurulu 2.Başkanı: Zeynep GÖKDERE

Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi       : Hatice AYGÜN

Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi       : Kamil ASAN

Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi       : Bayram AY

Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi       : Bayram KOÇER

Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi       : Aliye Hülya TÜZÜNER